Οκτώ (8) κενές θέσεις Πρακτικής Απασχόλησης στη CYTA, Καλοκαίρι 2016

Οκτώ (8) κενές θέσεις Πρακτικής Απασχόλησης

Μέσα στο πλαίσιο υπογραφής του Μνημονίου Συναντίληψης μεταξύ της Cyta και του Πανεπιστημίου Κύπρου, σας ενημερώνουμε ότι φέτος η Cyta ανακοίνωσε ότι θα δοθούν οκτώ θέσεις πρακτικής απασχόλησης για τους φοιτητές του Τμήματος Πληροφορικής, του Πανεπιστημίου Κύπρου, με την προϋπόθεση ότι πληρούν τα πιο κάτω κριτήρια:

• Οι φοιτητές να βρίσκονται στο προτελευταίο ή στο τελευταίο έτος των σπουδών τους (νοουμένου ότι δεν έχουν συμπληρώσει τις υποχρεώσεις του προγράμματος σπουδών για να αποφοιτήσουν) ή στο μεταπτυχιακό επίπεδο.
  • Η περίοδος της πρακτικής άσκησης κάθε φοιτητή θα είναι διάρκειας 3–6 μηνών και να είναι διάρκειας τουλάχιστον τριών συνεχόμενων μηνών με έναρξη το πρώτο δεκαπενθήμερο του Ιουνίου 2016.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να υποβάλουν τις αιτήσεις τους στην Γραμματεία του Τμήματος Πληροφορικής μέχρι και την Παρασκευή 20 Μαΐου 2016, και στις οποίες πρέπει να περιλαμβάνονται τα πιο κάτω στοιχεία / πληροφορίες:

• Ονοματεπώνυμο
  • Έτος φοίτησης
  • Αναλυτική Βαθμολογία
  • Επαρχία απασχόλησης και
  • Επιθυμητή περίοδος απασχόλησης.

Η επιλογή των φοιτητών θα γίνει με βάση τη βαθμολογία τους στα μαθήματα πληροφορικής.