ΕΠΛ-400/401 Ατομική Διπλωματική Εργασία Ι/ΙΙ

Η παρουσίαση και αξιολόγηση των Ατομικών Διπλωματικών Εργασιών (ΑΔΕ) θα πραγματοποιηθεί στις 26, 27 και 28 Μαΐου 2014. Παρακαλούνται οι φοιτητές οι οποίοι θα παρουσιάσουν τη Διπλωματική Εργασία τους όπως ακολουθήσουν τις πιο κάτω οδηγίες:

• Προσχέδιο της ΑΔΕ θα πρέπει να καταχωρηθεί στο σύστημα moodle (moodle.cs.ucy.ac.cy) μέχρι την Παρασκευή 16 Μαΐου 2014. Ο κωδικός πρόσβασης για το μάθημα στο πιο πάνω σύστημα θα σας αποσταλεί σύντομα με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

• Το πρόγραμμα παρουσιάσεων ΑΔΕ θα ανακοινωθεί περί τα μέσα Μαΐου στην Ιστοσελίδα του Τμήματος. Οποιεσδήποτε αλλαγές στο πρόγραμμα παρουσιάσεων θα γίνουν γνωστές, επίσης στην Ιστοσελίδα του Τμήματος, μέχρι την Πέμπτη 22 Μαΐου 2014.

• Ο φοιτητής μετά την παρουσίασή του οφείλει να λάβει υπόψη του τυχόν σχόλια των Αξιολογητών, σε περίπτωση που αυτά προκύψουν κατά την παρουσίαση της ΑΔΕ, και να ετοιμάσει το τελικό κείμενο της ΑΔΕ. Η τελική μορφή θα πρέπει να παραδοθεί στη Γραμματεία του Τμήματός μας σε ψηφιακή μορφή (CD) για το αρχείο του Τμήματος, μέχρι την Τρίτη 3 Ιουνίου 2014, στις 11.00 π.μ.

Ο φοιτητής έχει την ευθύνη ετοιμασίας του εξωφύλλου της ΑΔΕ του, ηλεκτρονικό προσχέδιο του οποίου μπορεί να βρει στους Κανόνες Συγγραφής ΑΔΕ οι οποίοι βρίσκονται στην ιστοσελίδα του Τμήματος, http://www.cs.ucy.ac.cy/el/academicprogs/undergrad/computer-systems-general-direction/70

Σημειώνεται, ότι ο βαθμός της αξιολόγησης της ΑΔΕ θα δοθεί στην Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, μόνο μετά τη λήψη του τελικού κειμένου της ΑΔΕ σε ψηφιακή μορφή. Αδυναμία έγκαιρης υποβολής δυνατόν να συνεπάγεται καθυστέρηση της αποφοίτησης του φοιτητή.

2 Απριλίου 2014