ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ Novatex Solutions Ltd

H εταιρία Novatex Solutions Ltd μέσα στο πλαίσιο συνεργασίας της με το Γραφείο Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό Κόσμο του Πανεπιστημίου Κύπρου, προσφέρει την ευκαιρία σε 3 φοιτητές, θέση για πρακτική άσκηση.
Η Novatex Solutions Ltd, εδρεύει στη Λευκωσία και δραστηριοποιείται κυρίως στους τομείς της πληροφορικής, της ρομποτικής καθώς επίσης και στην προμήθεια εργαστηριακού εξοπλισμού.
Η πρακτική άσκηση απευθύνεται σε φοιτητές των Τμημάτων:
 Τμήμα Πληροφορικής
 Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
 Τμήμα Μηχανικών Μηχανολογίας και Κατασκευαστικής
Περιγραφή Καθηκόντων:
 Robotics / electronics/Labview/ Arduino/Sensors
 Administrator/Developer
 Linux server management/ WHM/CPANEL
 Επαφή με συστήματα διαχείρισης ιστοσελίδας όπως JOOMLA
Διάρκεια Πρακτικής Άσκησης
Η πρακτική άσκηση θα διαρκέσει 2 μήνες με ευελιξία στην ημερομηνία έναρξης μετά από συνεννόηση των ενδιαφερομένων με την εταιρία.
Σημειώνεται ότι η πρακτική άσκηση δεν προβλέπει μισθό. Όσοι/ες φοιτητές/τριες ενδιαφέρονται, να αποστείλουν το Βιογραφικό τους σημείωμα στο Γραφείο Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό κόσμο, στην ηλεκτρονική διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. με θέμα " Novatex Solutions Ltd " μέχρι την Κυριακή 14 Ιουνίου 2015.